Nowa Skoda Fabia

Nowa Skoda Fabia

NOWA FABIA

Całkowicie nowa ŠKODA FABIA – większa, bardziej ekonomiczna i bezpieczniejsza – po raz pierwszy korzysta z platformy MQB-A0 Grupy. Podczas gdy nowa FABIA odnotowała wzrost liczby przedziałów pasażerskich i bagażowych, zastosowanie elementów ze stali o wysokiej wytrzymałości oznacza, że ​​jej waga pozostała taka sama jak w poprzedniej generacji. Nowa FABIA oferuje najnowszą generację nowoczesnych systemów informacyjno-rozrywkowych z ekranami o przekątnej do 9,2 cala, a także do 9 poduszek powietrznych i funkcje zwiększające komfort, które wcześniej były zarezerwowane dla samochodów z wyższej półki. Jednocześnie zachowuje kompaktowość typową dla supermini i może pochwalić się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem oporu powietrza c x 0,28.

KLUCZOWE FAKTY

Nowa ŠKODA FABIA przykuje uwagę swoim emocjonalnym wyglądem i pewnymi proporcjami. Sportowy wygląd podkreślają ostre przednie i tylne światła z nowoczesną technologią LED. Eleganckie i sportowe wrażenie podkreślają jeszcze bardziej nowe koła o średnicy do 18 cali. Jedną z nowych cech stylistycznych są przednie drzwi, których linie nadwozia wskazują na charakterystyczny trójkątny kształt czeskiej flagi.


NAJLEPSZA W SWOJEJ KLASIE AERODYNAMIKA

Współczynnik oporu powietrza nowej ŠKODY FABIA został poprawiony z c x 0,32 do c x 0,28 poprzedniej generacji . Ważną cechą jest innowacyjna osłona chłodnicy umieszczona w dolnym wlocie powietrza na przednim zderzaku. Gdy chłodzenie nie jest wymagane, listwy zamykają się same. Przy stałej prędkości 120 km/h przekłada się to na oszczędność paliwa do 0,2 l/100 km. W rezultacie nowa FABIA emituje do 5 g mniej CO₂/km.