Światowa Premiera Volkswagena ID.5

Światowa Premiera Volkswagena ID.5

Światowa Premiera ID.5 i ID.5 GTX 


Elektryczna ofensywa Volkswagena kontynuuje swój rozwój, wprowadzając na rynek nowy model ID.Family


Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła, zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania 3.0, obejmującą m.in. ulepszoną wydajność ładowania i sterowanie głosowe. Innowacyjne systemy wspomagające, takie jak Travel Assist z danymi o roju, pozwalają na jeszcze bardziej zrelaksowaną i przewidującą jazdę. Nowy opcjonalny asystent parkowania Plus z funkcją pamięci, zajmie się na życzenie spersonalizowanymi procesami parkowania. 

E-SUV coupe Volkswagena pojawi się na rynku w 2022 roku z trzema opcjami silnika. ID.5 będzie napędzany silnikiem elektrycznym z tyłu. Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła modelu ID.5 GTX będzie napędzany silnikiem elektrycznym na przedniej i tylnej osi. Wszystkie typy silników są zasilane przez duży akumulator o niskim zasięgu. Niski współczynnik oporu wynoszący 0,26 (lub 0,27 w ID.5 GTX) zwiększa wydajność i zwiększa duży zasięg pojazdu. Ta zdolność jest dodatkowo wspierana przez zintegrowany spojler w szeroko otwieranej, aerodynamicznie ukształtowanej tylnej klapie. Elektryczne otwory wentylacyjne z przodu pojazdu otwierają się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza. 

Charakterystyczna technologia LED z paskami świetlnymi z przodu (opcja) i z tyłu jednoznacznie identyfikuje ID.5 jako członka ID.Family. Wiele cech, w tym efektowny zderzak, pomalowane panele drzwi i nowa linia dachu - odróżnia e-SUV'a coupe od modelu ID.4, wybranego Światowym Samochodem Roku 2021. Duży wlot powietrza i matrycowe reflektory IQ.Light LED z inteligentnymi światłami 3D LED w standardzie, nadają ID.5 GTX jeszcze bardziej dynamiczny wygląd. Menadżer dynamiki pojazdu łączy w sieć systemowy sterowania napędem i podwoziem, a opcjonalne podwozie adaptacyjne DCC zapewnia optymalną dynamikę jazdy. Modele ID.5 i ID.5 GTX poruszają się w trybie jazdy D i odzyskują energię w trybie B. 

Pomimo kształtu coupe ID.5 ma tylko 12 mm mniej miejsca nad głową z tyłu niż VW ID.4. Długi rozstaw osi 2766 mm zapewnia warunki przestrzenne we wnętrzu porównywalne z SUV-ami. Pojemność bagażnika wynosi 549 litrów. Materiały i wykonanie pojazdu są najwyższej jakości, opcjonalne fotele Top Sports wyróżniają się perforowanymi logo ID w górnej części oparć. 

Dzięki komunikacji Car2X Volkswagen przenosi bezpieczeństwo na zupełnie inny poziom. Dane z kompatybilnych pojazdów we flocie Volkswagena oraz sygnały z infrastruktury w promieniu do 800 metrów mogą być lokalnie interpretowane w ułamku sekundy, umożliwiając kierowcom ostrzeżenia o niebezpiecznych obszarach, wypadkach i zatrzymanym ruchu. 

Używając standardowego kabla Mode 3, e-SUV'a coupe można ładować prądem przemiennym (AC) o mocy do 11 kW. Wydajność ładowania może osiągnąć standardowo do 135 kW na stacji ładowania szybkiego. 

Filtruj wyniki

Logo volkswagen
Logo vwuzytkowe
Logo vfs
Logo audi
Logo skoda
Logo seat
Logo castrol
Logo cnp
Logo dwa
Logo sikkens